Polskie uczelnie w światowej perspektywie

Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą

Warszawa 3-4 grudnia 2018

Newsletter Konferencyjny nr 1/2018

ASSECO partnerem technologicznym konferencji

To znakomita wiadomość: Asseco Data Systems zostało partnerem technologicznym konferencji Polskie uczelnie w światowej perspektywie - Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą. Jak podkreśla Daniel Lala, wiceprezes Zarządu Asseco Data Systems (na zdjęciu obok): - Rozwój polskiej nauki poprzez innowacyjne technologie jest jednym z naszych strategicznych celów.  Przygotowany przez Asseco program „Uczelnia 3.0” to kompleksowy zestaw innowacyjnych rozwiązań technologicznych i informatycznych pomagających zwiększać konkurencyjność uczelni i poprawić ich pozycje w krajowych i zagranicznych rankingach.

Poniżej oficjalny komunikat Asseco i Perspektyw o ustanowieniu partnerstwa:

 

Komunikat prasowy

Asseco partnerem konferencji
Polskie uczelnie w światowej perspektywie

Asseco Data Systems zostało partnerem technologicznym konferencji Polskie uczelnie w światowej perspektywie - Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą”, która odbędzie się 3-4 grudnia w Warszawie. Jej organizatorem jest Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" posiadająca wieloletnie doświadczenie we wspieraniu polskiego szkolnictwa wyższego i zwiększaniu jego międzynarodowej konkurencyjności.

Główne sesje konferencji - poza wielokierunkową analizą rankingów światowych - poświęcone będą międzynarodowym doświadczeniom w tworzeniu uczelni badawczych, efektywnemu zarządzaniu badaniami naukowymi oraz nowym zasadom ewaluacji działalności naukowej szkół wyższych, Konferencja, organizowana już po raz trzeci, adresowana jest do najwyższego i średniego szczebla zarządzania w uczelniach akademickich: rektorów, prorektorów i dziekanów, a także dyrektorów biur rozwoju oraz pełnomocników ds. ewaluacji i rankingów.

Daniel Lala, wiceprezes Zarządu Asseco Data Systems mówi: - Zdecydowaliśmy się na partnerski udział w konferencji "Perspektyw", ponieważ rozwój polskiej nauki poprzez innowacyjne technologie jest jednym z naszych strategicznych celów. Sukces polskich uczelni, zarówno na rynku krajowym i zagranicznym będzie zależał przede wszystkim od ich potencjału intelektualnego, umiejętności prezentacji dorobku naukowego oraz stworzeniu odpowiedniego środowiska pracy dla kadry naukowej i studentów. Aby to osiągnąć, niezbędne jest korzystanie z nowoczesnych technologii i innowacyjnych metod nauczania.  Z myślą o potrzebach świata nauki i dynamicznych zmianach regulujących rynek edukacyjny, Asseco wyszło stworzyło program „Uczelnia 3.0”. To kompleksowy zestaw innowacyjnych rozwiązań technologicznych i informatycznych pomagających zwiększać konkurencyjność uczelni i poprawić ich pozycje w krajowych i zagranicznych rankingach.

Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” podkreśla: - Konferencja odbędzie się w szczególnym dla polskiego szkolnictwa wyższego momencie, zaledwie w kilka miesięcy po przyjęciu przez Sejm ustawy "Prawo o szkolnictwie i nauce" zmieniającej reguły funkcjonowania życia akademickiego w naszym kraju. Celem reformy jest podniesienie poziomu badań naukowych w Polsce i ich większe umiędzynarodowienie. Chcemy podczas konferencji popatrzeć na nasze uczelnie z perspektywy międzynarodowej, jest to niezbędne dla właściwego rozwoju polskiego szkolnictwa wyższego. Cieszymy się, że Asseco Data Systems zostało partnerem technologicznym konferencji Perspektyw, gdyż dla  skutecznego konkurowania na rynku światowym naszym uczelniom potrzebne są systemy zarządzania oparte na najnowszych rozwiązaniach informatycznych.

Podczas konferencji Asseco przedstawi kompleksowe rozwiązanie "Uczelnia 3.0", wspierające procesy zarządcze i edukacyjne w uczelniach. Jako przykład, zaprezentowane zostanie zastosowanie technologii Wirtualnej Rzeczywistości w edukacji prawniczej - na przykładzie scenariusza „Wirtualna Scena Zbrodni”.

Rejestracja na konferencję: www.perspektywy.org/warsaw2018

Dodatkowe informacje:
Katarzyna Skowrońska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Bożena Kieruzalska, b.kieruzalska.perspektywy.pl

 

https://dlauczelni.assecods.pl/

ZAREJESTRUJ SIĘ

 

Patronat Honorowy

Jarosław Gowin
Wiceprezes Rady Ministrów,
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Organizator


PartnerzyPolska Komisja Akredytacyjna


Partner Merytoryczny


Partner Technologiczny


Patronat