Polskie uczelnie w światowej perspektywie

Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą

Warszawa 3-4 grudnia 2018

Newsletter Konferencyjny nr 1/2018

Wokół konferencji - obiecujemy mocne przeżycia!

Konferencja "Perspektyw" to nie tradycyjnie tylko obrady, ale również networking i kontakt z najnowszymi trendami w edukacji. W przerwach między sesjami zapraszamy do odwiedzenia stanowiska  w foyer, gdzie nasz partner technologiczny Asseco Data Systems będzie prezentował możliwości stosowania w edukacji technologii Wirtualnej Rzeczywistości - na przykładzie scenariusza „Wirtualna Scena Zbrodni”. Znajdziecie się w sytuacji jedynej w swoim rodzaju!

Oto scenariusz zajęć z wykorzystaniem VR:

Studenci kryminalistyki zamiast na zajęciach w laboratorium znaleźli się na wirtualnym miejscu zbrodni. Ich oczom ukazała się scena, jaką zastał rano mąż znanej prawniczki, znajdując ją martwą z raną postrzałową głowy w jej gabinecie w centrum miasta.

  • Zadaniem studentów było prawidłowe zabezpieczenie dowodów, znajdujących się na miejscu zbrodni - odpowiednimi narzędziami i w odpowiedni sposób - oraz ustalenie czy przyczyną zgonu było samobójstwo, czy może były w to zaangażowane osoby trzecie.
  • Każdy student poruszający się w wirtualnej rzeczywistości miał do dyspozycji profesjonalną walizkę oględzinową obejmującą niezbędne narzędzia do prawidłowego przeprowadzenia analizy miejsca zdarzenia, w tym: rękawice, wymazówki, fiolki szklane, pakiet papierowy, torebki foliowe do zabezpieczania dowodów, pęsetę, kombinerki, stoliczek mikroskopowy, latarkę

Głównym zadaniem symulatora jest wsparcie procesu nauczania studentów prawa, kryminalistyki, kryminologii i studiów powiązanych. Aplikacja umożliwia, pod czujnym okiem wykładowcy, skorzystanie z wymienionych narzędzi, znalezienie ukrytych śladów, zabezpieczenie zebranych dowodów, śladów krwi oraz rozwikłanie zagadki śmierci młodej i dobrze zarabiającej księgowej.

Interaktywny obraz 3D, którym użytkownik może manipulować, tworzy iluzję przebywania w wirtualnym świecie. A jego połączenie z wysokiej jakości dźwiękiem i technologią śledzenia ruchów sprawiają, że mózg użytkownika jest przekonany, że widziany na ekranie świat jest prawdziwy. Technologia ta daje niesamowite możliwości, angażuje wszystkie zmysły osoby uczącej się, pozytywnie wpływa na skuteczność i czas nauki.

Aplikacja została przygotowana na silniku Unreal Engine 4. Jest to obecnie jeden z najbardziej zaawansowanych silników graficznych na świecie i najlepiej przystosowany pod technologie wirtualnej rzeczywistości (VR). Symulator jest kompatybilny z okularami do wirtualnej rzeczywistości - HTC VIVE. Specjalne kontrolery VR, umożliwią wchodzenie w zaawansowane interakcje z całym wykreowanym środowiskiem, gogle VR zapewnią użytkownikowi silną immersję zmysłów, przy zachowaniu wysokiej jakości wizualnej projektu.

 

Patronat Honorowy

Jarosław Gowin
Wiceprezes Rady Ministrów,
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Organizator


Partnerzy



Polska Komisja Akredytacyjna


Partner Merytoryczny


Partner Technologiczny


Patronat