Organizatorzy

Elsevier B.V. - Międzynarodowe wydawnictwo naukowe z siedzibą w Holandii. Jest liderem w dostarczaniu publikacji, czasopism i książek naukowych, w tym medycznych i technicznych.

Firma, we współpracy z globalnymi środowiskami medycznymi i naukowymi, publikuje ponad 2000 czasopism (w tym The Lancet i Cell) oraz blisko 20 000 książek, w tym najważniejsze dzieła referencyjne Mosby and Saunders. Oferuje serię innowacyjnych produktów elektronicznych, takich jak: ScienceDirect, MD Consult, Reaxys, ClinicalKey, Mosby’s Nursing Suite, SciVal suite i MEDai’s Pinpoint Review, bazy bibliograficzne oraz słowniki on-line. Elsevier jest również twórcą Scopus - największej bazy kompendiów i cytacji literatury naukowej oraz wysokiej jakości źródeł internetowych.

Elsevier stanowi część grupy Reed Elsevier Group PLC- jednego z największych wydawnictw i dostawców informacji na świecie. Gruba to wspólne przedsięwzięcie Reed Elsevier Group PLC i Reed Elsevier NV. Ściśle współpracuje z organizacjami naukowymi i medycznymi, zatrudnia ponad 7 tys. pracowników w 24 krajach.

Symbole giełdowe to: REN (Euronext Amsterdam), REL (London Stock Exchange), RUK i ENL (New York Stock Exchange).

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" jest niezależną organizacją non-profit promującą szkolnictwo wyższe i wspierającą proces internacjonalizacji polskich uczelni poprzez program "Study in Poland" prowadzony we współpracy z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Konferencją Rektorów Zawodowych Szkół Polskich.

Fundacja przygotowuje prestiżowy ranking polskich uczelni i szkół ponadgimnazjalnych; organizuje największe wydarzenia i kampanie informacyjne w zakresie edukacji średniej i wyższej, m.in. międzynarodowe i regionalne targi edukacyjne, konferencje naukowe, seminaria i szkolenia dotyczące marketingu szkół wyższych.

Wydawnictwo Perspektywy Press publikuje książki i informatory poświęcone tematyce edukacyjnej oraz magazyn dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych "Perspektywy".